5 vecí pre dokonalý redový tanec

Svadobné prípravy vedia byť náročné a potrápiť nejednu nevestu. Možno sa aj vy stretávate s nedostatkom času alebo predstavami ostatných členov rodiny, ktoré sa líšia od tých vašich. Je toho dosť, čo sa dá pri prípravách podceniť.

Ale! Tak ako mnoho neviest pred vami, aj vy zvládnete prípravy na svoj deň D, nezúfajte si. Je dôležité nájsť si vhodný systém, vďaka ktorému budete mať celé prípravy pod palcom a nezbláznite sa. Určite odporúčame zostaviť si zoznam všetkých vecí, ktoré potrebujete vyriešiť – kostol, sála, výzdoba, šaty, čepčenie a redový tanec. Od tohto všeobecného zoznamu si potom môžete urobiť aj podrobnejší rozpis konkrétnej položky. S prípravou na redový tanec vám chceme pomôcť aj týmto článkom.

1. Folklórny súbor

Redový tanec viete na svadbe mať aj bez folkloristov, no ak máte priestor, určite vám ich odporúčame. Každý kraj má trošku odlišné tradície, no všetky sú krásne a pohladia dušu nielen starším svadobčanom. Navyše, množstvo súborov robí na svadbe aj poriadnu zábava – napríklad tanec s fľaškami, ktorý si môžu vyskúšať aj svadobčania.

2. Kto tancuje ako prvý?

Táto otázka závisí od toho, odkiaľ ste a od folklórneho súboru. Redový tanec môžu niekde s vami začínať členky folklórneho súboru, inde najbližšia rodina alebo hlavný družba. Základom je, aby ste sa vopred dohodli, kto začína s redovým tancom, aby ste sa vyhli prípadným nedorozumeniam a zaváhaniu.

saty na redovy tanec

3. Košík alebo misa na peniaze

Za tanec s nevestou sa platí! Preto by ste nemali zabudnúť na nádobu, do ktorej svadobčania po vytancovaní vhodia svoj príspevok pre váš štart do nového života. Veľmi obľúbenými nádobami sú plechové – hrniec alebo polievková misa. Ten, kto zbiera peniaze – táto úloha najčastejšie pripadá hlavnému družbovi – môže po nádobe s lyžicou búchať do rytmu.

4. Výslužka pre tancujúcich

Je zvykom svadobčanov po redovom tanci špeciálne pohostiť a dať im za tanec výslužku. Kedysi bola výslužkou svadobná torta, dnes sa čoraz častejšie dávajú muffiny, cupcakes alebo aj ozdobené perníkové srdcia. Vyberte si praktickú výslužku, ktorá sa vám páči, nech jej rozdávanie ide jednoducho a rýchlo. Obvykle výslužky rozdávajú svadobné mamy, prípadne k nim určite výpomoc. Neodmysliteľnou súčasťou výslužky je aj alkohol.

mafiny vysluzka

5. Šaty na redový tanec

K redovému tancu jednoducho patria iné šaty než svadobné. Doposiaľ nevesta najčastejšie siahne po kroji, v ktorom každá žena vyzerá krásne a často je aj praktický na dlhé vykrúcanie než svadobné šaty. Zapožičať kroj vám často vie folklórny súbor. Ak však hľadáte originálne šaty na redový tanec – s folklórnymi prvkami, ale moderné, máme pre vás riešenie. Kratšie sukne nad kolená v rôznych farebných variáciách, snehobiele blúzky, vyšívané vestičky aj doplnky podľa vašich predstáv. Dokonca máme v ponuke aj červené kožené čižmy na nízkom opätku, v ktorých tancovať určite vydržíte. Nevesty si naše šaty na redový tanec chvália pre ich variabilitu aj pre pohodlné a príjemné nosenie.

Posledný bod pre dokonalý redový tanec by vám tiež nemal chýbať – manžel, ktorý vás z tanečného víru zachráni 🙂

Zdielať článok:

Podobné články